‘Black Myth: Wukong’ ve ‘NARAKA: BLADEPOINT’ Işın İzleme ve DLSS 3.5 Desteği Alıyor,

Her yıl düzenlenen Oyun Geliştiricileri Konferansı Pazartesi günü başlıyor ve NVIDIA RTX ile ilgili duyuruların bir ön izlemesini sunuyor. Bunların arasında, en son RTX teknolojisinin birkaç yeni heyecan verici entegrasyonu da yer alıyor:

 • Black Myth: Wukong ve NARAKA: BLADEPOINT Işın İzleme ve NVIDIA DLSS 3.5 desteği alıyor.
 • Star Wars™ Outlaws bu yıl içinde DLSS 3 ve ışın izleme desteğiyle piyasaya sürülecek.
 • Portal RTX, Valve’in klasik oyununun ışın izleme teknolojisi ile yeniden tasarlanmış versiyonu, DLSS 3.5 ile Işın Oluşturma ve RTX IO ile güncellendi. Şu anda ücretsiz olarak erişilebiliyor. 
 • Diablo IV 26 Mart’ta ışın izleme güncellemesine kavuşacak.
 • The First Berserker: Khazan, Sengoku Destiny ve Outcast – A New Beginning 500’den fazla RTX oyunu ve uygulaması listesine katıldı.
 • Işın Oluşturma DLSS 3.5 çok yakında NVIDIA RTX Remix Açık Beta’da…

Black Myth: Wukong ve NARAKA: BLADEPOINT DLSS 3.5 Güncellemeleri Alıyor

NVIDIA, GDC’de bir çift yeni oyunun DLSS 3.5 Işın Oluşturma teknolojisi ve ışın izleme ile büyük görüntü kalitesi ve performans yükseltmeleri alacağını ve GeForce oyuncularına kesin bir deneyim sunacağını duyurdu. Merakla beklenen Black Myth: Wukong 20 Ağustos’ta piyasaya sürülecek. NARAKA: BLADEPOINT, hem PVP hem de PVE modları aracılığıyla erişilebilen üç alana yakında Işın İzleme özelliğini ekleyecek ve zaman içinde başka alanlar da yükseltmeler alacak.

Star Wars™ Outlaws NVIDIA DLSS 3, Işın İzleme ve Reflex Desteğiyle Piyasaya Sürülüyor

NVIDIA, grafikleri geliştirmek, performansı hızlandırmak ve oynanışı daha da duyarlı hale getirmek için GeForce RTX GPU’ların oyunun kurallarını değiştiren teknolojilerinden yararlanarak Star Wars™ Outlaws oyuncularına eksiksiz bir bilgisayar deneyimi sunmak için Ubisoft ve Lucasfilm Games ile iş birliği yaptı.

Star Wars: The Empire Strikes Back ve Star Wars: Return of the Jedi arasında geçen, NVIDIA DLSS 3, Işın İzleme ve Reflex ile geliştirilmiş ilk açık dünya Star Wars™ oyununu bu yılın sonunda deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca oyun GeForce NOW’da da erişilebiliyor olacak. Daha fazla bilgi için GeForce.

Portal RTX DLSS 3.5 ve RTX IO Güncellemesine Şimdi Erişilebiliyor

RTX destekli Portal, mod yapımcılarının klasik oyunları yükseltmesine ve yeniden düzenlemesine olanak tanıyan dönüştürücü bir modlama aracı olan NVIDIA RTX Remix kullanılarak oluşturulan ilk oyun olarak karşımıza çıkıyor. RTX destekli Portal, ışığın gerçek dünyadaki özelliklerini doğru bir şekilde modellemek için yol izleme olarak da bilinen ışın izleme özelliğini kullanarak Valve’in zamansız klasiğini yeniden tasarlıyor.

Lansmanda RTX destekli Portal, NVIDIA DLSS 3 ile Frame Generation ve Super Resolution özelliklerini destekliyordu. Bugün, RTX destekli Portal NVIDIA DLSS 3.5 iyileştirmesi alıyor. Bu, yapay zeka destekli Işın Oluşturma teknolojisini kullanarak ışın izlemesinin kalitesini ve dinamik aydınlatma efektlerinin duyarlılığını artırıyor. NVIDIA DLSS 3.5 kullanarak, GeForce RTX 4090’da kare hızları 6,2 kat artarken, GeForce RTX 4080 SUPER’de oyuncular sırasıyla 6,7 kat artış elde ediyorlar, böylece sırasıyla 100 ve 70 kare/saniye üzerinde oynanabilirlik sağlanıyor. 

2560×1440 çözünürlükte, 4,7 kat performans artışı, GeForce RTX 4070 SUPER, 4070 Ti SUPER, 4080, 4080 SUPER ve 4090 sahiplerinin tüm ayarları maksimumda kullanmasını sağlayarak 80 FPS’nin üzerinde oynamasına ve GeForce RTX 4090’da 160 FPS’ye kadar çıkmasına imkan tanıyor.

1920×1080 çözünürlükte, 3,6 kat performans artışı neredeyse tüm GeForce RTX 40 Serisi grafik kartı sahiplerinin 70 FPS’nin üzerinde oyun oynamasını sağlıyor. Çerçeve hızları yığılma sırasında hızla artıyor ve GeForce RTX 4090’da 210 FPS’ye kadar çıkıyor.

NVIDIA RTX IO, ücretsiz Portal: Prelude RTX NVIDIA RTX Remix moduyla birlikte ilk kez sahne aldı ve şimdi RTX Destekli Portal’da da mevcut. NVIDIA RTX IO, sabit diskler ve geleneksel depolama API’larına kıyasla büyük ölçüde IO performansını hızlandırarak hızlı GPU tabanlı yükleme ve oyun varlığı sıkıştırmasını sağlıyor. NVIDIA RTX IO, daha küçük veri paketleri için GPU sıkıştırmasını kullanarak daha hızlı doku yükleme süreleri ve daha düşük CPU kullanımı sağlıyor ve geliştiricilere devasa, ayrıntılı dünyalara sahip yeni nesil oyunlar yaratma imkanı tanıyor. NVIDIA RTX IO ile doku yükleme süresi, 5 katına kadar azaltılırken, RTX’ destekli Portal’ın disk alanı kullanımı %37 oranında azaltılıyor. 

 NVIDIA DLSS 3.5 ve RTX IO güncellemesiyle donatılmış RTX destekli Portal şu anda Steam’de tüm Portal sahipleri için ücretsiz olarak erişilebiliyor. 

Diablo IV’e Işın İzleme Güncellemesi 26 Mart’ta Geliyor

Diablo IV, 26 Mart’ta bir çift ışın izleme efekti eklenerek görüntü kalitesinde bir yükseltme alacak. Zırh, su, pencereler ve diğer uygun yansıtıcı yüzeyler artık doğru, gerçekçi ışın izleme yansımaları ve ışın izleme saydam yansımaları içerecek. Diablo IV’ün birçok gölgesi, ışın izleme ile geliştirilerek tüm sahnelere ekstra detay katacak.

Oyunun Haziran 2023’te piyasaya sürülmesinden bu yana GeForce RTX oyuncuları, DLSS 3’ün dahil edilmesi sayesinde Diablo IV’te 4K’da performansı ortalama 2,5 kat hızlandırıyor. NVIDIA Reflex ile sistem gecikmesi %67’ye kadar azaltılarak mümkün olan en duyarlı oyun deneyimi sağlanıyor.

 Diğer RTX Oyun Haberleri:

 • Sengoku Dynasty – DLSS 3 ile şimdi erken erişimde. 4K’da, maksimum ayarlarda, DLSS 3 kare hızlarını ortalama 2 kat artırarak GeForce RTX 4070’in 60 FPS’yi rahatça aşmasını sağlıyor. Daha hızlı GPU’larda ise performans 100 FPS’yi aşarak GeForce RTX 4090’da 160 FPS’ye ulaşıyor. 2560×1440’ta 1,7 kat performans artışı, tüm GeForce RTX 40 Serisi GPU’ların tüm ayarlar en üst düzeye çıkarıldığında 60 FPS’nin üzerinde çalışmasını sağlıyor. GeForce RTX 4070 SUPER ve üzerinde kare hızları 120’yi aşarken GeForce RTX 4090 200’e ulaşıyor.
 • Outcast – A New Beginning – 15 Mart’ta DLSS 2 ve DLAA ile birlikte piyasaya çıkıyor.
 • The First Berserker: Khazan – NVIDIA DLSS 3 ve Reflex ile yakında piyasaya sürülecek.
 • NVIDIA RTX Remix Open Beta – Işın Oluşturmalı DLSS 3.5 yakında geliyor ve böylece tüm mod yapımcıları çalışmalarını güncelleyebilecekler.
 • The Finals – 2. Sezon bugün 14 Mart’ta başlıyor ve DLSS 3, RTXGI ve Reflex’i içeriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x