Ahmet Hakan: Futboldaki gerilim milli güvenliği tehdit ediyor

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşması sonrasında taraftarın sahaya girdiği şiddet olaylarıyla ilgili, “Futbolun kendi dinamikleri içindeki aktörler, sorumlu davranmaya yanaşmıyor. Futboldaki gerilim milli güvenliği tehdit ediyor” dedi.

Hakan, “Kulüp başkanları, olayları yatıştırmak yerine tahrik edici tutumlar alabiliyorlar. Hakem tartışmaları dinmek bilmiyor. Futbol Federasyonu, doğru dürüst bir irade ortaya koyamıyor. Futbol yorumcuları, birer holigan haline gelmiş durumda. Dikkat yerine ihmaller, özen yerine basiretsizlikler öne çıkıyor” eleştirileri getirdi.

Trabzon’da oynana maçla ilgili yeterli önlemin alınmadığını “müthiş bir ihmalkârlık vardı” diyerek eleştiren Hakan, “Akıl almaz bir basiretsizlik vardı. Muazzam bir öngörüsüzlük vardı” dedi.

“Trabzon’da yaşanan olaylarla bu iş bitmeyecek maalesef” diyen Hakan şunları kaydetti:

“Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki şampiyonluk mücadelesinin nasıl bir gerilim potansiyeli taşıdığı ortada. Akıllar bir türlü başa alınmıyor. Hiç kimsenin sorumlu davranmaya niyeti yok. Futbol dünyasını yönetenlerden bir irade koymalarını beklemek de boş bir hayal haline gelmiş durumda. Futbolda yaşanan bu olaylar, artık ulusal güvenliğimizi tehdit eder hale gelmiş durumda. Bu işe bir el atılması gerekiyor. Bu işin şakası yok. Olay basit bir futbol tartışması olmaktan çıkmış durumda. Bu iş artık toplumsal birlik meselesi. Bu iş artık milli güvenlik meselesi. En yukarıdan, en tepeden bir çelik iradenin bu gidişe ‘hop’ demesinin vakti geldi. Hatta geçiyor bile.”

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x